free wordpress joomla theme templatebon de reductioncode de reductioncode reduccode promo
Slide One Slide One Slide One Slide One Slide One

Krajowe Zawody Sportowo-Pożarnicze jednostek OSP i PSP wg regulaminu CTIF - 2008


W dniach 15-17 sierpnia br. drużyna Ochotniczej Straży Pożarnej w Jordanowie wzięła udział w Krajowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych rozgrywanych wg międzynarodowego regulaminu CTIF, które odbyły się w Lądku województwo wielkopolskie. W zawodach wzięły udział łącznie 55 drużyny, podzielone na 6 grup tj. jednostki OSP grupa A /bez względu na wiek zawodników/ - 16 drużyn, jednostki OSP grupa B /każdy z zawodników musi mieć ukończone 30 lat/ - 14 drużyn, drużyny kobiece OSP grupa A – 16, drużyny kobiece grupa B – 3 drużyny oraz jednostki zawodowych straży pożarnych grupa A 4 drużyny i grupa B 2 drużyny. Drużyna z OSP Jordanów, która startowała w grupie A jednostek OSP zajęła w klasyfikacji końcowej 7 miejsce. Zawody przeprowadzono w dwóch konkurencjach tj. sztafeta pożarnicza 8 x 50 m /z przeszkodami/ oraz ćwiczenie bojowe /tzw. na sucho/. Drużynę reprezentowali następujący członkowie: Drobny Grzegorz – dowódca drużyny, Andrzej Białoń, Wykocki Mariusz Marek, Białoń Robert, Kramarz Tomasz, Makoś Krystian, Belowski Adam, Nizioł Adam, Michalak Grzegorz, Wilczyński Damian. Zawody w tej grupie wygrała drużyna z OSP Kowalew przed OSP Głuchów (obie woj. wielkopolskie) i OSP Raszowa (woj. opolskie).

W pracach komisji sędziowskiej brał udział Andrzej Gwiazdonik - Naczelnik OSP.

Urząd Miasta Jordanowa udzielił wsparcia finansowego, za które zostało zakupione obuwie startowe oraz kurtki i spodnie sportowe. Komenda Wojewódzka PSP w Krakowie zapewniła bezpłatny transport do Lądka.

Za zajęcie 7 miejsca OSP dostała nagrodę wysokości 7 tys. złotych, za które to zostanie zakupiony zestaw ratownictwa medycznego (torba, zestaw tlenoterapii, nosze i komplet szyn).

Opracował:

Andrzej Gwiazdonik – Naczelnik OSP